Dziś premiera albumu „Oddech” autorstwa duetu Studnia (połączone siły autorów projektów Ander i Zguba) Miałem szansę odsłuchać album przedpremierowo i z czystym sumieniem polecam. Przygotujcie się na niezwykle nastrojowy lot gdzieś pomiędzy ambientem i drum’n’bass (ale szykujcie się na kilka zaskoczeń). Całość wciąga od pierwszych minut i zabiera nas w niesamowitą, acz raczej dojmującą podróż, która co rusz zbliża nas do promyka nadziei, jednak nigdy nie daje się nim nacieszyć na zbyt długo.

Sami autorzy piszą o koncepcji albumu jako: „muzycznej ilustracji ostatnich chwil strudzonego wędrowca w starej, opuszczonej studni, która stała się dlań miejscem rozważań nad istotą rzeczy i niespodziewanym miejscem pochówku” – polecam w pierwszym odsłuchu wyjść od tego obrazu, bo zarówno metafora studni jak i oddechu (tego dającego ulgę i tego łapczywie łapanego) doskonale współgra tu z muzyką.

Wydawnictwo to jest też pierwszą pozycją LOŻA Oficyna, powołanego w tym roku do życia wydawnictwa współtworzonego przez autorów takich projektów jak Zguba, Lugshar URTH, czy Ander. Jako Polska z Offu kibicujemy i wypatrujemy kolejnych wydawnictw. //NS


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.