O inicjatywie

Polska z Offu to wiodący projekt Fundacji DLA KONTRASTU, popularyzujący i wspierający współczesną polską muzykę niezależną. Składają się na niego trzy elementy:

  • aktualizowane playlisty w serwisie Spotify; wybór najciekawszych zjawisk w offie, selekcjonowany na drodze kolektywnych fundacyjnych odsłuchów i głosowań;
  • blog / platforma opinii na Fb; miejsce, w którym dzielimy się wrażeniami z odsłuchów nowej muzyki, często przestrzeń pierwszego feedbacku dla młodych muzyków;
  • wydarzenia z publicznością; festiwale, minifestiwale, cykle koncertowe, czyli bliskie spotkania z bohaterami naszych playlist!

Polska z Offu powstała w pierwszym Covidowym lockdownie jako odpowiedź Fundacji na przymusowe ograniczenia; skoro nie mogliśmy sami grać i wydawać muzyki, znaleźliśmy przestrzeń, żeby aktywnie jej słuchać i o niej rozmawiać. I wsiąknęliśmy na dobre. Z potrzeby dzielenia się naszymi odkryciami powstały playlisty PzO – i dalej już poszło! Dziś działamy po to, by dać feedback tym, którzy najrzadziej go dostają, zaprosić i ugościć tych, których nie usłyszycie w największych klubach, wreszcie pokazać nową muzykę tym, którzy zaufają, że wiemy, gdzie jej szukać.

Polska z Offu to także wydarzenia koncertowe z publicznością, realizowane we współpracy z miejscami kultury, które chcą otworzyć swój program na muzykę niezależną, pozyskać nowych odbiorców, grupy z lokalnej społeczności, które wcześniej do nich nie trafiały, poszerzyć ofertę o wydarzenia w formule cyklicznej lub festiwalowej. Mamy dla nich kuratorów z know-how potrzebnym, żeby zrealizować event w takiej formule, na jakiej zależy naszym gospodarzom!