O inicjatywie

Polska z Offu to wiodący projekt Fundacji DLA KONTRASTU, popularyzujący i wspierający współczesną polską muzykę niezależną. Składają się na niego trzy elementy:

  • aktualizowane playlisty w serwisie Spotify; wybór najciekawszych zjawisk w offie, selekcjonowany na drodze kolektywnych fundacyjnych odsłuchów i głosowań;
  • blog / platforma opinii na Fb; miejsce, w którym dzielimy się wrażeniami z odsłuchów nowej muzyki, często przestrzeń pierwszej refleksji krytycznej dla młodych twórców;
  • wydarzenia z publicznością; festiwale, minifestiwale, cykle koncertowe, czyli eventy, podczas których spotykamy się w bliskim kontakcie z bohaterami naszych playlist!

Polska z Offu powstała w pierwszym Covidowym lockdownie jako odpowiedź Fundacji na przymusowe ograniczenia; skoro nie mogliśmy sami grać i wydawać muzyki, znaleźliśmy przestrzeń, żeby aktywnie jej słuchać i o niej rozmawiać. I wsiąknęliśmy na dobre! Dziś działamy po to, by dać feedback tym, którzy najrzadziej go dostają, zaprosić i ugościć tych, na których najrzadziej zwracają uwagę kluby i organizatorzy, wreszcie pokazać nową muzykę tym, którzy zaufają, że wiemy, gdzie jej szukać.

Polska z Offu to obok bloga i playlist także wydarzenia koncertowe z publicznością, realizowane na zasadach franczyzowych. Zapraszamy do współpracy miejsca kultury, które chciałyby otworzyć swój program na muzykę niezależną, pozyskać nowych odbiorców, grupy z lokalnej społeczności, które wcześniej do nich nie trafiały, poszerzyć ofertę o wydarzenia w formule cyklicznej lub festiwalowej – my mamy dla nich kuratorów z know-how potrzebnym, żeby zrealizować event w takiej formule, na jakiej zależy naszym gospodarzom!