O Fundacji

W DLA KONTRASTU. Fundacji na rzecz kultury niezależnej słuchamy dużo muzyki i chcemy ją podawać dalej. Z innymi gałęziami sztuki mamy zresztą podobnie, więc naszym statutowym celem jest wspieranie offu. Offu – czyli twórczości, która wynika z oddolnej inicjatywy, niezależnie od tego, czy na jakimś etapie staną za nią mechanizmy organizacyjne i finansowe rynku sztuki. Celem Fundacji jest więc pomoc w odnajdywaniu się obok rynku – niekoniecznie wobec niego, na pewno nie przeciw niemu. Obok, czyli po swojemu, w komforcie i szczerości ze sobą, ale też z szacunkiem do cudzej pracy. Z szacunkiem do aktywności.

Fundację na bazie swoich doświadczeń i potrzeb powołał do życia kolektyw artystyczny DLA KONTRASTU, działający w Warszawie od 2011 roku; prowadzi ją wieloletni lider DK, Adam Karol Drozdowski. DLA KONTRASTU jest aktywną kapelą, jej członkowie pozostają we współpracy z Fundacją. Działania kulturalne robimy w ledwie kilka osób i po godzinach, bo bliska jest nam idea gospodarskości: staramy się, żeby nasze eventy były spotkaniami, zaproszeni artyści naszymi gośćmi, a my dbamy o to, żeby też mieć z ich realizacji frajdę.

Fundacja DLA KONTRASTU zajmuje się więc przede wszystkim organizacją wydarzeń artystycznych animujących twórcze spotkania i wymiany doświadczeń – i refleksją krytyczną nad offową twórczością. Jest też małym wydawnictwem muzycznym i literackim, aktywnym w środowisku Targów Małych Wydawców, ponadto dystrybuuje wydania zaprzyjaźnionych artystów. Działa od 2016 roku.

Oferta Statut Archiwum działań

 

Wesprzyj nasze działania na patronite.pl

odwiedź wizytówkę fundacji i zostań naszym patronem

Zespół

Adam Karol Drozdowski

Prezes zarządu fundacji

Pracownik kultury, publicysta kulturalny, redaktor, twórca przestrzeni plastycznych, animator, obserwator i praktyk kultury offowej. Kilkukrotny stypendysta MKiDN, kurator, juror i członek komisji artystycznych festiwali i konkursów teatralnych. Publikował m.in. w „Teatrze”, jest członkiem Sekcji Publicystycznej ZAiKS. Działa w trzecim sektorze jako wydawca, organizator i kurator wydarzeń, warsztatowiec, prowadzi zespół muzyczny i jako Prezes zarządu Fundację pod szyldem DLA KONTRASTU. Kibicuje zmianom.

Paweł Klica

Członek zarządu fundacji

Absolwent the Royal Central School of Speech and Drama w Londynie, specjalizuje się w administracji i zarządzaniu produkcją teatralną. Praktykował m. in. w Backa Teater w Göteborgu, Narodowym Teatrze Islandii w Reykjaviku i The Corner Shop PR. W latach 2015-2019 producent w Teatrze Alatyr, w sezonie 2016/17 w domu produkcyjnym Iwana Wyrypajewa i Karoliny Gruszki WEDA Produkcje, w latach 2017-2019 dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, do 2020 związany ze stołecznym Nowym Teatrem.

Szymon Kazimierczak

Członek zarządu fundacji

Redaktor, krytyk teatralny, muzyk, kucharz. Od 2012 w redakcji miesięcznika „Teatr”, autor artykułów poświęconych teatrowi współczesnemu. Współtworzy projekty muzyczne DLA KONTRASTU, Ślady czy Fajnie Total, współprowadzi Fundację DK oraz projekt Polska z Offu. Zawodowo zajmuje się także gotowaniem, o czym opowiada w socialach pod szyldem Szama Szyma.