O Fundacji

W DLA KONTRASTU. Fundacji na rzecz kultury niezależnej słuchamy dużo muzyki i chcemy ją podawać dalej. Z innymi gałęziami sztuki mamy zresztą podobnie, więc naszym statutowym celem jest wspieranie offu. Offu – czyli twórczości, która wynika z oddolnej inicjatywy, niezależnie od tego, czy na jakimś etapie staną za nią mechanizmy organizacyjne i finansowe rynku sztuki. Celem Fundacji jest więc pomoc w odnajdywaniu się obok rynku – niekoniecznie wobec niego, na pewno nie przeciw niemu. Obok, czyli po swojemu, w komforcie i szczerości ze sobą, ale też z szacunkiem do cudzej pracy. Z szacunkiem do aktywności.

Fundację na bazie swoich doświadczeń i potrzeb powołał do życia kolektyw artystyczny DLA KONTRASTU, działający w Warszawie od 2011 roku; prowadzi ją wieloletni lider DK, Adam Karol Drozdowski. DLA KONTRASTU jest aktywną kapelą, jej członkowie pozostają we współpracy z Fundacją. Działania kulturalne robimy w ledwie kilka osób i po godzinach, bo bliska jest nam idea gospodarskości: staramy się, żeby nasze eventy były spotkaniami, zaproszeni artyści naszymi gośćmi, a my dbamy o to, żeby też mieć z ich realizacji frajdę.

Fundacja DLA KONTRASTU zajmuje się więc przede wszystkim organizacją wydarzeń artystycznych animujących twórcze spotkania i wymiany doświadczeń – i refleksją krytyczną nad offową twórczością. Jest też małym wydawnictwem muzycznym i literackim, aktywnym w środowisku Targów Małych Wydawców, ponadto dystrybuuje wydania zaprzyjaźnionych artystów. Działa od 2016 roku.

Oferta Statut Archiwum działań

Zespół

Adam Karol Drozdowski

Prezes zarządu fundacji

Pracownik kultury, publicysta kulturalny, redaktor, twórca przestrzeni plastycznych, animator, obserwator i praktyk kultury offowej. Kilkukrotny stypendysta MKiDN, kurator, juror i członek komisji artystycznych festiwali i konkursów teatralnych. Publikował m.in. w „Teatrze”, jest członkiem Sekcji Publicystycznej ZAiKS. Działa w trzecim sektorze jako wydawca, organizator i kurator wydarzeń, warsztatowiec, prowadzi zespół muzyczny i jako Prezes zarządu Fundację pod szyldem DLA KONTRASTU. Kibicuje zmianom.

Paweł Klica

Członek zarządu fundacji

Absolwent the Royal Central School of Speech and Drama w Londynie, specjalizuje się w administracji i zarządzaniu produkcją teatralną. Praktykował m. in. w Backa Teater w Göteborgu, Narodowym Teatrze Islandii w Reykjaviku i The Corner Shop PR. W latach 2015-2019 producent w Teatrze Alatyr, w sezonie 2016/17 w domu produkcyjnym Iwana Wyrypajewa i Karoliny Gruszki WEDA Produkcje, w latach 2017-2019 dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, do 2020 związany ze stołecznym Nowym Teatrem.

Szymon Kazimierczak

Członek zarządu fundacji

Redaktor, krytyk teatralny, muzyk, kucharz. Od 2012 w redakcji miesięcznika „Teatr”, autor artykułów poświęconych teatrowi współczesnemu. Współtworzy projekty muzyczne DLA KONTRASTU, Ślady czy Fajnie Total, współprowadzi Fundację DK oraz projekt Polska z Offu. Zawodowo zajmuje się także gotowaniem, o czym opowiada w socialach pod szyldem Szama Szyma.