Manifest

Opublikowano przez

Portal DLA KONTRASTU jest przestrzenią wymiany myśli i fascynacji zjawiskami w kulturze, dla których brakuje miejsca w mainstreamie. Jest miejscem pogłębionej refleksji dla tych, którzy piszą z szacunkiem i czytają z uwagą. Jest portalem nie społecznościowym, ale społecznym, tworzonym z potrzeby, a nie na zamówienie.

Nie zajmujemy się popkulturową produkcją majorsów, chyba że odnajdujemy w niej konteksty, o których nie mówi się w innych mediach. Nie poddajemy się procedurom publikacji i formatom stargetowanym na bylejakość odbioru. Nie czujemy presji rynku. Staramy się też nie używać słów podobnych do tych, jakie padły powyżej.

Piszemy za to pełnymi zdaniami, z dbałością o język i etos. Lubimy eseje, felietony, w recenzjach poszukujemy głębokich znaczeń, a na czytanie o nieznanym potrafimy poświęcić więcej niż kwadrans przerwy na brunch. Zależy nam na docieraniu do sedna przy pełnej świadomości, że nasze sedna są subiektywne, i na podejmowaniu dyskusji.

Każdy, komu brakuje czytelniczej satysfakcji z eksplorowania rejonów twórczości niesztampowej i trudno uchwytnej, tak jak każdy, kto cierpi na nadmiar niezależności, objawiający się doraźnym brakiem miejsca dla opisania własnych doświadczeń kulturowych na łamach istniejących tytułów i portali, może znaleźć u nas przytulny kąt. Do czego zachęcamy i na co liczymy.

Wyświetl wszystkie artykuły