Patronaty

Opublikowano przez

Dwa miliardy sekund

Polecamy najnowszą premierę zaprzyjaźnionego Teatru Alatyr, tym razem realizowaną we współpracy z warszawskim Teatrem Dramatycznym. Wędrówka na Zachód. Dwa miliardy sekund to sceniczny esej o protezach, jakich używa człowiek by oddalić od siebie niepewność sensu życia na Ziemi, a przy tym fascynująca podróż przez naukę i filozofię, systemy religijne i bohaterskie mity, która musi zawsze skończyć się w centrum własnych wątpliwości. Norbert i Karol mieli dodatkowo przyjemność stworzyć ścieżkę dźwiękową powyższego spektaklu w swoim Studio Dom Otwarty. Polecamy śledzić repertuary Sceny Przodownik przy Olesińskiej 21 już od 28.12.2018.!

Teatr Alatyr, Teatr Dramatyczny, Wędrówka na Zachód. Dwa miliardy sekund. Reżyseria Jakub Kasprzak, przestrzeń Adam Karol Drozdowski, muzyka Norbert Sosik i Adam Karol Drozdowski, występują Olimpia Bogusz, Anna Przygoda i Julia Sacharczuk. Premiera 28.12.2018., Scena Przodownik.

——————–

Późny debiut

sanchez„Poezja, jeśli chce być prawdziwa, musi zanurzyć się także w płytki odmęt biura, zaczerpnąć z tego źródła z plastiku i szkła, z którego przed Radkiem Sączkiem nikt jeszcze chyba nie czerpał. […] Poezja ma być bliska doświadczeniom uciążliwym, nieprzyjaznym, a do tego błahym, niepoetyckim, odartym z patosu” – pisze o zawartości tomu Późny_Debiut Maciej Płaza. Sanchez debiutuje zresztą tylko w kategorii autorskich zbiorów poezji, publiczności zaś od lat znany jest z grania w zespołach DHM, Chaplin&Chapman i Zahlada. Kontrastom znany jest zaś z niezwykłej łagodności, wrażliwości i celności spostrzeżeń, a ponadto ze wspólnych sal prób – dlatego też Fundacja DLA KONTRASTU, na miarę możliwości, wspierała powyższe wydanie (i nadal poleca ustami Portalu).

Radosław Sączek, Późny_Debiut, ilustr. Justyn Parfianowicz, Doświadczenia z perspektywą, Fundacja DLA KONTRASTU, Warszawa 2017.

——————–

Droga Bramy

droga bramyZ okazji przypadającego na 2016 rok dwudziestolecia działalności goleniowskiego Teatru Brama, Gmina Goleniów dopomogła w wydaniu monografii tej niezwykłej grupy. Marta Poniatowska, na co dzień związana z sąsiednim szczecińskim Teatrem Kana, śledzi losy kolejnych zespołów, działających pod kierunkiem Daniela Jacewicza na przestrzeni dwóch dekad, ich wzloty i upadki, wielkie marzenia i gorzkie rozczarowania. Fundacja DLA KONTRASTU w osobach Karola i Szyma miała przyjemność współpracować przy powstaniu tej książki. Jak pisze w posłowiu Karol, „niniejsza opowieść […] może stać się swoistym elementarzem dla każdego, kto kieruje swoim życie ku niezależnej twórczości i pracuje w zespole – z ludźmi i dla ludzi”.

Marta Poniatowska, Droga Bramy, Gmina Goleniów 2016.

fot. Anna Szczerba / Attivo Studio

——————–

Klepisko

logo biale

Zwykła, murowana stodoła wbrew pozorom może być bardzo kulturalnym miejscem. Szczególnie jeśli jej gospodarzem staje się aktor z prawdziwego zdarzenia. A wtedy nawet te resztki siana po kątach nie mają już żadnego znaczenia.

Skowieszynek. Niewielka wieś położona 4 km od Kazimierza Dolnego. Tu, w nieużywanej już stodole powstaje właśnie profesjonalny teatr. W pomysł uwierzyło i zaangażowało się wiele osób. Sami profesjonaliści – wykształceni muzycy, aktorzy, reżyserzy, graficy. Zaangażowali się w projekt z pełną świadomością, że wszystko to, co zrobią – zrobią bezpłatnie.

Nazwa jest prosta – Klepisko. Jednoznacznie kojarzy się z wsią. Udeptana ziemia i trochę wyschniętej gliny niegdyś spełniały rolę podłogi, czy to w chatach, czy właśnie w stodołach. Teraz to klepiskowy zespół chce „uklepać” sobie własne miejsce na teatralnej mapie Polski. Od kilku dekad żaden powstający niezależny teatr nie porwał się na tworzenie stałej siedziby poza dużymi ośrodkami – a tradycje są duże, od Gardzienic po Wierszalin.

Jednak w profesjonalnym teatrze potrzebne jest też profesjonalne wyposażenie. Reflektory sceniczne, nagłośnienie, miksery, okablowanie. Dlatego Klepisko rozkręca akcję na polakpotrafi.pl i zbiera potrzebne fundusze. Minimum to 12 000 zł, niewiele jak na profesjonalny teatr.

Oficjalne otwarcie zaplanowane jest już na 14-15 sierpnia, ale Klepisko nie będzie tylko sezonowym miejscem sztuki. Będzie działać cały rok, organizując nie tylko spektakle, ale i wystawy, koncerty czy warsztaty. Na co dzień będzie tam funkcjonował teatr dla okolicznych dzieci i młodzieży. Najbliższy profesjonalny jest aż 50 km stamtąd.

Im bardziej szalone marzenie, tym bardziej warto wspierać jego realizację!

>>>fanpage Klepiska

>>>crowdfunding

stodoła front

——————–

Radek Hoffman: NIEWIARYGODNE

NWG NEW

Niewiarygodne to pierwsze w Polsce przedstawienie mentalistyczne, którego twórcą jest Radosław Hoffman.

Tematem przewodnim spektaklu jest fascynacja autora wszystkim tym, co niewiarygodne. Niesamowite przypadki, zdarzenia, historie czy umiejętności wypełniają show od początku do końca. Widzowie będą mieli szansę wybrać się w podróż w głąb ludzkiego umysłu. Poznać jego mechanizmy, pułapki i sztuczki. Publiczność współtworzy show będąc jego integralną częścią już od pierwszych chwil. Niewiarygodne jest nietypową formą przedstawienia łączącą w sobie iluzję, psychologię, sugestię, manipulację czy hipnozę. Ta wybuchowa mieszanka tworzy zupełnie nową jakość, której jeszcze nie było na polskim rynku rozrywkowym.

Podobno wiara czyni cuda. Uwierzysz, by je zobaczyć?

>>> Niewiarygodne na fb 

>>> WWW spektaklu

niewiarygodne

——————–

Aby uzyskać patronat DK, prosimy pisać na adres portal@dlakontrastu.pl.