Patronaty

Opublikowano przez

——————–

Klepisko

logo biale

Zwykła, murowana stodoła wbrew pozorom może być bardzo kulturalnym miejscem. Szczególnie jeśli jej gospodarzem staje się aktor z prawdziwego zdarzenia. A wtedy nawet te resztki siana po kątach nie mają już żadnego znaczenia.

Skowieszynek. Niewielka wieś położona 4 km od Kazimierza Dolnego. Tu, w nieużywanej już stodole powstaje właśnie profesjonalny teatr. W pomysł uwierzyło i zaangażowało się wiele osób. Sami profesjonaliści – wykształceni muzycy, aktorzy, reżyserzy, graficy. Zaangażowali się w projekt z pełną świadomością, że wszystko to, co zrobią – zrobią bezpłatnie.

Nazwa jest prosta – Klepisko. Jednoznacznie kojarzy się z wsią. Udeptana ziemia i trochę wyschniętej gliny niegdyś spełniały rolę podłogi, czy to w chatach, czy właśnie w stodołach. Teraz to klepiskowy zespół chce „uklepać” sobie własne miejsce na teatralnej mapie Polski. Od kilku dekad żaden powstający niezależny teatr nie porwał się na tworzenie stałej siedziby poza dużymi ośrodkami – a tradycje są duże, od Gardzienic po Wierszalin.

Jednak w profesjonalnym teatrze potrzebne jest też profesjonalne wyposażenie. Reflektory sceniczne, nagłośnienie, miksery, okablowanie. Dlatego Klepisko rozkręca akcję na polakpotrafi.pl i zbiera potrzebne fundusze. Minimum to 12 000 zł, niewiele jak na profesjonalny teatr.

Oficjalne otwarcie zaplanowane jest już na 14-15 sierpnia, ale Klepisko nie będzie tylko sezonowym miejscem sztuki. Będzie działać cały rok, organizując nie tylko spektakle, ale i wystawy, koncerty czy warsztaty. Na co dzień będzie tam funkcjonował teatr dla okolicznych dzieci i młodzieży. Najbliższy profesjonalny jest aż 50 km stamtąd.

Im bardziej szalone marzenie, tym bardziej warto wspierać jego realizację!

>>>fanpage Klepiska

>>>crowdfunding

stodoła front

——————–

Radek Hoffman: NIEWIARYGODNE

NWG NEW

Niewiarygodne to pierwsze w Polsce przedstawienie mentalistyczne, którego twórcą jest Radosław Hoffman.

Tematem przewodnim spektaklu jest fascynacja autora wszystkim tym, co niewiarygodne. Niesamowite przypadki, zdarzenia, historie czy umiejętności wypełniają show od początku do końca. Widzowie będą mieli szansę wybrać się w podróż w głąb ludzkiego umysłu. Poznać jego mechanizmy, pułapki i sztuczki. Publiczność współtworzy show będąc jego integralną częścią już od pierwszych chwil. Niewiarygodne jest nietypową formą przedstawienia łączącą w sobie iluzję, psychologię, sugestię, manipulację czy hipnozę. Ta wybuchowa mieszanka tworzy zupełnie nową jakość, której jeszcze nie było na polskim rynku rozrywkowym.

Podobno wiara czyni cuda. Uwierzysz, by je zobaczyć?

>>> Niewiarygodne na fb 

>>> WWW spektaklu

niewiarygodne

——————–

Aby uzyskać patronat DK, prosimy pisać na adres portal@dlakontrastu.pl.