Partnerzy

Opublikowano przez

Ogrody kultury

MałeOgrody Kultury to młoda dynamicznie rozwijająca się firma działająca na prawach spółki cywilnej. Jej głównym celem i zadaniem jest popularyzacja sztuki nam współczesnej. Zajmuje się profesjonalną organizacją imprez kulturalnych, wydarzeń związanych ze sztuką, muzyką i teatrem. Ogrody Kultury działają póki co na terenie woj. Zachodniopomorskiego, ale we współpracy z Portalem DK planują poszerzenie zasięgu działalności.

Galeria Jednego Obrazu


LOGO POPRAWIONEEEE GALERIA JEDNEGO OSTATECZNE-01Galeria Jednego Obrazu
to inicjatywa studencka, która powstała w październiku 2013 roku. W jednej z lubelskich kamienic raz w miesiącu organizowany jest wernisaż młodego twórcy. Wydarzenia te, mające całkowicie otwarty charakter, przebiegają w swobodnej atmosferze, która odróżnia Galerię Jednego Obrazu od galerii instytucjonalnych. Jej „kuratorce”, Małgorzacie Majewskiej, najbardziej zależy na dialogu pomiędzy młodym artystą a publicznością. Inicjatywa ma na celu promowanie młodej sztuki, która jest na etapie obierania swojego artystycznego kierunku. Od lutego 2015 roku Galeria Jednego Obrazu funkcjonuje w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Sumo ostateczna walkaStowarzyszenie Pedagogów Teatru jest wynikiem spotkania artystów i animatorów teatralnych z całej Polski, zajmujących się praktyczną edukacją teatralną na różnych obszarach – w szkołach, teatrach, szkołach specjalnych, uczelniach wyższych, domach kultury oraz  w przestrzeniach niezależnych. Członkami SPT są pracownicy teatrów i instytucji kultury na terenie całej Polski, absolwenci Akademii i Szkół Teatralnych oraz kierunków humanistycznych, takich jak kulturoznawstwo, animacja kultury czy pedagogika.

LUB/LAB

lublab NAKLEJKA 6LUB/LAB to Nowa przestrzeń Stowarzyszenia Pedagogów Teatru i Stowarzyszenia Sztuka Nowa. To wyjątkowy punkt na teatralnej mapie Warszawy. Miejsce do wspólnego działania dla dzieci i rodziców, młodzieży, dorosłych, seniorów, edukatorów i artystów z różnych środowisk. Chcemy skupiać ludzi, którym zależy na propagowaniu metod pracy za pomocą edukacji teatralnej, metod, które pozwalają każdemu na wyrażanie siebie, na własne działanie, na rozwój bez gotowych schematów. LUB/LAB to przestrzeń do rozwoju edukacji teatralnej w praktyce, zaplecze edukatorów teatralnych w instytucjach kultury i niezależnych organizacjach pozarządowych.