PRD

BIO

prd bez laur

Hip-hopowy skład PRD powstał jesienią 2004 roku w Suchej Beskidzkiej podczas licealnego wyjazdu integracyjnego, zaś ostatecznie konstytuował się w Warszawie podczas odbywanych bez należytego skupienia lekcji matematyki. Obok raperów Grada i Gieciego zespół współtworzył początkowo DJ Gruby Bit, a w 2010 dołączył do niego producent Szym.

PRD to skrót bez rozwinięcia, czy też z setką możliwych rozwinięć; to zespół bez imponującego dorobku, ale z imponującą historią. PRD to w pierwszej kolejności grupa bliskich przyjaciół, w drugiej – utopijna filozofia twórczości, zakładająca prymat wspólnoty nad dziełem, w ostatniej zaś – zespół muzyczny, lokujący się w podziemiu podziemia. Nagrywane płyty są tu raczej efektem ubocznym niż celem. Ciągle z czeluści dysków wypływają nigdy nie publikowane luźne tracki, rejestrowane w ciągu dziesięciu lat istnienia składu.

Z filozofii PRD wyrosła też spora część pozostałych projektów, w tym i DLA KONTRASTU – stąd powtarzająca się na okładkach płyt adnotacja „Projekt PRD”.

Dyskografia

Wiosna mixtape – EP (2013)

wiosna front

Spontaniczny minialbum w wakacyjnych klimatach, zawierający sześć utworów, w tym dwa solowe obu raperów, dobrze sprawdza się jako soundtrack do szybkiego piwka w plenerze. Dobór podkładów i charakterystyczny dystans w opisie rzeczywistości sprawia, że świadomość niewesołych elementów tzw. dorosłego życia wydaje się łatwiejsza do przełknięcia. Gościnnie na płycie pojawiają się Prozak (PSM) i DJ Broda. Szczególnie istotnym punktem materiału jest repetytywna wokaliza w wykonaniu Gieciego.

 1. Wiosna
 2. Pozer
 3. Banger o strefie Schengen
 4. Peerde
 5. Błagam, zostań!
 6. Jutro

Pobierz album

Lepsze niż w 2005 – EP (2011)

lepsze niż cover

Materiał na pierwszą oficjalnie wypuszczoną płytę powstawał na przestrzeni kilku lat, pierwotnie z myślą o pięcioleciu istnienia zespołu, potem już tylko z myślą o wypuszczeniu pierwszej oficjalnej płyty. Osiem oldschoolowych numerów oscyluje wokół poczucia beztroski, wspomnień szkolnej młodości, ale i zobowiązań wczesnej, samodzielnej dorosłości. Zdystansowane spojrzenie na świat podkreślają fragmenty dialogów z filmu Hydrozagadka, będące łącznikami między utworami.

 1. Intro
 2. Grę gniecie
 3. Miasto Boga
 4. Konkret 2
 5. Tak było człowieku, tak będzie ziomuś
 6. Podziemie podziemia
 7. Ou bejbe
 8. Z dalekich krain

Pobierz album

Galeria

Dla prasy

Strona w przygotowaniu

Kontakt